Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Spotkanie ze strażakami

       Dnia 17 stycznia 2018r., uczniowie klas III a i III b udali się do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiadkach, gdzie czekał już na nich pan Paweł Machał  - zawodowy strażak  i prezes OSP Biesiadki oraz pan Maciej Święch – strażak ochotnik. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć edukacyjnych i wynikało z aktualnie omawianych tematów o pracy straży pożarnej. Podczas spotkania zwrócono uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

Uczniowie poznali rodzaje pożarów i rodzaje gaśnic. Podczas przeprowadzonych doświadczeń gaśniczych mogli zaobserwować przy pomocy jakiego środka gaśniczego gasić ciało stałe, ciecz, urządzenie elektryczne itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz różnego rodzaju ubrań bojowych i hełmów. Uczniowie mieli możliwość założenia kurtki strażackiej, hełmu czy ubrania służącego do usuwania gniazd szerszeni czy os. Następnie uczniowie poznali wyposażenie wozu strażackiego.

Dziękujemy panom strażakom za interesujące spotkanie, rzetelną wiedzę i profesjonalizm. Uczniowie mogli poznać trudną i niebezpieczną pracę strażaka. Utrwalili wiadomości związane z postępowaniem w razie wypadku i wezwania służb ratowniczych. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy. 

                                                                                                                             K.A. Bukowiec

 

Dzień Babci i Dziadka 2018

       ,,Babciu, dziadku kochamy Was” – takie hasło przyświecało uroczystości Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole, która miała miejsce dnia 19 stycznia 2018r. Licznie przybyli goście wypełnili halę sportowa po brzegi. W pięknej scenerii, oddającej atmosferę uroczystości, wnuki poprzez przygotowaną część artystyczną wyraziły swoja miłość do babć i dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, zatańczyły ,,Krakowiaka”, śpiewały w języku angielskim, przedstawiły scenkę humorystyczną pt ,,Jak wnuki podglądają babcie i dziadków”. Uczniowie klasy I, III a i III b w humorystycznych wierszach odpowiedziały na pytania: ,,Kim jest babcia?”, ,,Kim jest dziadek?” oraz zaprezentowały inscenizację pt.: ,,Święto bajek”. Goście z uwagą obserwowali małych artystów i nagradzali ich gromkimi brawami, całusami i uściskami. Następnie wnuki i dziadkowie utrwalili tę wyjątkową chwilę na wspólnej grupowej fotografii. Upominkiem dla gości był kwiat wykonany przez wnuczęta. Rodzice przygotowali dla gości poczęstunek, podczas, którego można było nawiązać znajomości i porozmawiać. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy dobrego zdrowia, miłości i szacunku najbliższych.

                                                                                                                                                 K.A.Bukowiec

 

 

 

Konkurs "Ozdoba bożonarodzeniowa"

     Uczennica klasy III b Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Biesiadkach Paulina Jagła jako jedyna z naszej szkoły, wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Regionalne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Brzesku na ,,Szopkę lub ozdobę bożonarodzeniową”. Paulinka wykonała bombkę, którą ozdobiła mini – cukierkami. Jury konkursu postanowiło przyznać Paulinie wyróżnienie w tym konkursie. Uczennica otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

ZPB Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo

    Od września 2016r. nasza szkoła realizuje założenia projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.Projekt ZPB jest wiodącym projektem profilaktycznym realizowanym na terenie województwa małopolskiego. Całość działań jest koordynowana przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Głównym koordynatorem tego projektu jest nadkom. Izabela Ciarka, wspomagana przez sierż. szt. Beatę Wcisło. Koordynatorem Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – Szkoły Promującej Bezpieczeństwo z ramienia  Komendy Powiatowej Policji w Brzesku jest asp. Ewelina Buda.Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa jest to kompleksowy system działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły z innymi instytucjami i organizacjami w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, przeciwdziałanie i eliminowanie negatywnych zjawisk, np. przemocy w rówieśniczej. Zwieńczeniem działań rady pedagogicznej i dyrektora szkoły jest nadanie szkole „Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Certyfikat ten jest przyznawany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - na okres 2 lat a następnie na okres 5 lat.

    31 października 2017r. KW Policji w Krakowie przyznany został PSP w Biesiadkach certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Uroczyste wręczenie certyfikatu na ręce pani dyrektor miało miejsce w naszej szkole podczas Wigilii dla Seniorów 21 grudnia 2017.

Źródło:  Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie/malopolska.policja.gov.pl

                                                                                                                           A Nowak

Sukcesy w tenisie stołowym 2017

      10 stycznia 2018 roku w PSP w Uszwi odbyły się gminne eliminacje w tenisie stołowym drużynowym i indywidualnym. Rozpoczęła je pani dyrektor Bogumiła Jagielska, która serdecznie powitała wszystkich uczestników turnieju oraz życzyła im wielu sukcesów oraz rywalizacji fair play. Po rozlosowaniu kolejności rozgrywek przystąpiliśmy do gry. Turniej okazał się dla uczniów nieprezentujących naszą szkołę bardzo udan

W kategorii dziewcząt kwalifikację do etapu powiatowego uzyskały:

Agnieszka Warchał, która zajęła  miejsce II;

Natasza Gawlik – miejsce IV

Katarzyna Pasek – miejsce V

W kategorii - turniej indywidualny chłopców na miejscu III uplasował się Maksymilian Gnyla i on również będzie reprezentował naszą szkołę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

    Równie pomyślnie ułożył się dla nas turniej drużynowy. Drużyna dziewcząt, grająca w składzie Agnieszka Warchał, Katarzyna Pasek, Natasza Gawlik zdobyła miejsce II ulegając jedynie uczennicom z Gnojnika. Na drugim miejscu zakończyli rywalizację także chłopcy grający w składzie: Maksymilian Gnyla, Radosław Hebda, Jakub Bugajski, jednak tu rywalizacja była bardzo wyrównana i o poszczególnych miejscach decydowała liczba wygranych setów. Gratulujemy zwycięzcom, ale również tym uczniom, którzy nie awansowali do powiatu jednak bardzo ładnie się zaprezentowali.

                                                                                                        M.Gawlik

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności