Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pożegnanie Absolwentów

„Życie składa się z przywitań i pożegnań” (Wiktor Hugo)

Dnia 17 czerwca 2019r. spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby pożegnać tegorocznych absolwentów. Dla uczniów klasy VIII zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole średniej.

Pani Dyrektor przywitała serdecznie, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim bohaterów dnia – absolwentów szkoły. Pogratulowała im sukcesów w nauce, życzyła wszystkim wielu dobrych dni teraz i w przyszłości, zdanych egzaminów maturalnych i zawodowych. Następnie wręczyła listy gratulacyjne oraz nagrody zasłużonym uczniom, a także podziękowania rodzicom.

Absolwenci podziękowali młodszym koleżankom i kolegom za wszelkie dowody sympatii i wspólnie przeżyte chwile, złożyli na ręce Dyrekcji i Kadry nauczycielskiej kwiaty z podziękowaniem za ich życzliwość, która spowodowała, że poczuli się bezpieczniej w naszej szkole, a także za to, że wprowadzili ich w świat nauki, wpoili idee i pomogli wytyczyć ścieżki, którymi będą mogli podążać do końca życia. 

Drodzy Absolwenci!

Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Trzymamy za Was kciuki i tak jak Wy, pragniemy byście zdali egzamin maturalny i zawodowy, a w przyszłości byli studentami, przedsiębiorcami, dobrymi pracownikami.

Życzymy Wam szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte.

                                                                                                                                                                     B.Hawryłko

Zakończenie roku 2018/19

 

     Zakończenie roku szkolnego  to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, ale także rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą w naszym kościele. Następnie wszyscy zebraliśmy  się na sali gimnastycznej, gdzie pani Dyrektor wręczyła  nagrody i wyróżnienia uczniom,  którzy dzięki swojej ciężkiej pracy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.  Nagrodzeni zostali także uczniowie biorący uidział konkursach, zaangażowani w różnego rodzaju akcje harytatywne czy działalność w organizacjach szkolnych.

                                                                                                                                                                           B.Hawryłko

Wycieczki klasy V

Wychowawczyni klasy V organizowała w roku szkolnym 2018/2019 dla swoich wychowanków  klasowe wyjazdy integracyjne.   Oto krótka relacja z tych wojaży.

W sierpniu wybraliśmy się do Krynicy. Odwiedziliśmy m. in. willę „Romanówkę” czyli muzeum Nikifora, sanatorium „Patria” (wybudowane przez Jana Kiepurę).  Dzieci mogły spróbować wód leczniczych w pijalni Jan-Józef w Parku Zdrojowym czy też skorzystać  z różnorodnych atrakcji na Górze Parkowej. Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku, która w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W październiku zwiedzaliśmy Kraków (spacerowaliśmy po Plantach, następnie przeszliśmy pod Klasztor Ojców Dominikanów a stamtąd na ul. Franciszkańską, gdzie wraz ze zgromadzonym tłumem przyglądaliśmy się „Oknu Papieskiemu”. Dalej udaliśmy się na    ul. Gołębią pod Uniwersytet Jagielloński,  na koniec spacerowaliśmy po Rynku  Głównym) oraz oglądnęliśmy sztukę „Szatan z siódmej klasy” w Teatrze Współczesnym. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów.

W grudniu zorganizowałam wyjazd mikołajkowy do Krakowa. Po oglądnięciu sztuki teatralnej „ Magiczne krzesło” uczniowie klasy V uczestniczyli w zabawnym spotkaniu ze św. Mikołajem. Podczas tej wycieczki uczestniczyliśmy w  niezwykłym kiermaszu świątecznym oraz podziwialiśmy cudownie oświetlony/ przyozdobiony świątecznie Rynek.

W marcu wybraliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Tam, wybierając trasę turystyczną,  mieliśmy możliwość podziwiania  wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Następnie udaliśmy się do Tężni Solankowej. Uwieńczeniem wycieczki były wspólnie zjedzone lody na wielickim rynku.

Pod koniec kwietnia zjawiliśmy się w kinie Planeta w Brzesku, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia długo oczekiwanej ostatniej części serii filmów Avengers: End Game.

W czerwcu udaliśmy się do Chorzowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty  w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie dzieci mogły podziwiać ekspozycję różnorodnych zwierząt, np. słoni, żyraf, karakali, lam, nosorożców….. Następnie kroki skierowaliśmy na Stadion Śląski, gdzie uczestniczyliśmy w 65 Memoriale Janusza Kusocińskiego. Uczniowie klasy V mogli na żywo oglądać rywalizację wybitnych sportowców, np. Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Michała Haratyka czy Piotra Liska.

Nasze wspólne wyjazdy w roku szkolnym 2018/2019 zakończyliśmy w dniu odbioru świadectw czyli 19 czerwca w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie zaplanowaliśmy wspólną rozrywkę: grę w kręgle.

W tym miejscu pragnę podziękować p. Ewelinie Bednarowskiej z Publicznej Biblioteki w Biesiadkach oraz p. Renacie Musiał ze Świetlicy wiejskiej za pomoc w organizacji niektórych z wyżej wymienionych imprez.

                                                                                                                                          Anna Korczyńska

Kangur Matematyczny XXVIII edycja

      W dniu 21 marca 2019 roku odbyła się już XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny". Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu. W części Małopolski konkursy organizuje Komitet Regionalny z siedzibą w Krakowie pod patronatem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wśród uczniów naszej szkoły wyróżnieni zostali:

W kategorii Maluch:

Albert Hebda - kl. IV a

W  kategorii Beniamin:

Dominik Hebda – kl. V

Andrzej Hebda – kl. V

 Agnieszka Warchał – kl.VI

 Artur Racięda – kl. VI

W  kategorii Kadet:

Radosław Hebda – kl. VII

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Gminny Konkurs Matematyczny - „Mistrz Matematyki"

       22 maja br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewniowej odbył się gminny konkurs dla   klas VI ph. „Mistrz Matematyki”. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Warchał i Artur Racięda. Drugie miejsce uzyskał Artur Racięda, a trzecie Agnieszka Warchał.

  Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                J.Sacha

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności