Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wigilia szkolna 2017

W świątecznej atmosferze 22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I – VII, nauczyciele oraz rodzice aby wspólnie obejrzeć jasełka przygotowane przez starszych uczniów. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra  aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.  Po Jasełkach pani Dyrektor  przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne, a także odczytała listy z życzeniami od zaprzyjaźnionych z naszą społecznością szkolną osób. Po ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez  rodziców. Wszyscy uczniowie otrzymali wyśmienite pierniczki.

Przy wigilijnym stole wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. Do szkoły wróciliśmy w nowym roku 2018 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

M. Gawlik

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wigilia szkolna 2017