Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Spotkanie z myśliwymi

Akcja ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę"

         W piątek 9 lutego br. nasze przedszkole odwiedzili  myśliwi z Koła Łowieckiego „Hubertus” z Brzeska; Pan Mieczysław Hebda i Pan Paweł Myszka - tatuś naszego wychowanka. Tematem spotkania było utrwalenie wiedzy o zwierzętach leśnych   i dokarmianiu ich w okresie zimy. Przedszkolaki poznały również bliżej rolę myśliwego    w życiu lasu. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały, jak goście w pięknych galowych strojach opowiadali o swojej pasji. Ponadto dzieci mogły zobaczyć i dotknąć sprzęt do wabienia dzików, jeleni oraz niektóre trofea np.: poroże kozła, poroże daniela i jelenia, a także fajki i szable odyńca. Wszyscy wspólnie recytowali wiersz J. Brzechwy „Dzik”. Na pamiątkę dzieci otrzymały od myśliwych książkę przyrodniczą oraz oręż odyńca.Na zakończenie spotkania dzieci przekazały przyniesione do przedszkola pożywienie dla zwierząt leśnych – ziemniaki, kapustę, marchewkę, jabłka, suchy chleb oraz zboże.

           Dziękujemy przedstawicielom Koła Łowieckiego „Hubertus” za ciekawe spotkaniei upominki przywiezione dzieciom. 

                                                                                                                            P. Strzesak

Jesteś tutaj: Home Przedszkole Spotkanie z myśliwymi