Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zabawa karnawłałowa

        Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 23.01.2018r. w nowej sali gimnastycznej przy szkole odbył się bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków.Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Panie wychowawczynie też się przebrały – była pielęgniarka, hiszpańska tancerka i siostra zakonna. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.O poczęstunek tradycyjnie zadbali rodzice, za co serdecznie im dziękujemy.   Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. 

       Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

                                                                                                                                                                B.Witek

Wigilia w przedszkolu 2017

„A gdy zabłyśnie gwiazdka
w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości”.

       Dnia 21 grudnia 2017r. wszystkie grupy spotkały się razem na wspólnej wigilii. Na początku każda z grup zaprezentowała krótki montaż słowno – muzyczny o tematyce świątecznej a później wszystkie przedszkolaki łamiąc się opłatkiem składały sobie życzenia. Następnie rodzice zaprosili wszystkie dzieci do stołu na wspólny posiłek. Dalsza część dnia upłynęła przy wspólnym śpiewie kolęd. Każdy przedszkolak idąc do domu otrzymał drobny upominek od rodziców i wychowawców.

                                                                                                                            R. Klecka

Góra Grosza 2017

       Od 27 listopada 2017r. do 02 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu  przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XVIII  już edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim przedszkolakom i rodzicom poprzez pogadankę oraz zawieszenie plakatu w przedszkolu. Monety zbierane były do specjalnie do tego celu przygotowanego pudełka z logo „Góra Grosza”. W akcji uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych razem z rodzicami oraz pracownicy naszego przedszkola. Zebraliśmy łącznie 114, 16 zł. Dziękujemy za aktywny udział w akcji!  Kolejna za rok!

                                                                                         R. Klecka

Św. Mikołaj

,,Na Twój przyjazd przedszkolaki tak długo czekały…… ’

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dzień  w roku. Przygotowują się do niego starannie. Dzieci we wszystkich  grupach uczą  się wierszy  i piosenek,  które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana  z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie maluchy bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

                                                                                                                                                             B. Witek

Światowy Dzień Pluszowego Misia

     W piątek 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi w naszym przedszkolu były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu wszystkie trzy grupy zebrały się w jednej sali, by rozpocząć wesołą zabawę. Na początku wszystkie dzieci zaprezentowały i przedstawiły swoje misie kolegom i koleżankom oraz odśpiewały im głośne „100 lat”. Następnie odbyły się tańce z maskotkami, zabawy z chustą animacyjną , nauka piosenki „Miś moim przyjacielem jest” oraz kolorowanie postaci misia. Później wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami upiekły pyszne ciasteczka w kształcie misia, które degustowały już w przedszkolu a także zabrały do domu. Zabawa w misiowej krainie wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym rok. 

                                                                                                                                                          R. Klecka

Jesteś tutaj: Home Przedszkole