Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dzień Przedszkolaka

20 września br. obchodziliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Jest to nowe święto, które zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez  placówki w Łodzi, natomiast trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. My postanowiliśmy przeżyć ten dzień troszkę inaczej niż zwykle. Naszym celem było dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci z wszystkich grup spotkały się, aby rozpocząć świętowanie przemarszem przez wieś z transparentem i kolorowymi balonikami. Głośno odśpiewały również Hymn Przedszkolaka. Dalsze zabawy odbyły się na sali gimnastycznej w szkole, gdzie przy skocznej muzyce dzieci tańczyły i bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz częstowały się popcornem. Każdy przedszkolak otrzymał Order Przedszkolaka oraz pyszne ciasteczka od pani dyrektor. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w przedszkolu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęły przedszkolaki z grupy „Kwiatuszki” i „Jabłuszka” przedstawiając wierszyki i piosenki wprowadzające nas w wakacyjną, letnią atmosferę. Następnie dzieci 6 - letnie zaprezentowały część artystyczną podczas, której pożegnały przedszkole i podziękowały swojej wychowawczyni oraz pani Dyrektor za całoroczną wspólną pracę i zabawę.

Podczas uroczystości pani Dyrektor podsumowała dziesięciomiesięczną pracę przedszkola wymieniając realizowane konkursy, programy ogólnopolskie, imprezy i uroczystości. Podziękowała Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączali się w działania naszego przedszkola za wspólną pracę, życzliwość, zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc podczas całego roku szkolnego.

Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów przez panią Dyrektor, wychowawców oraz ks. katechetę. Każdy przedszkolak otrzymał piękną książeczkę do Rady Rodziców.

Sześciolatkom życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

R. Klecka

Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych najmłodszych. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień z małym opóźnieniem bo 4 czerwca, ale obfitował w liczne atrakcje i cały dzień trwała zabawa na świeżym powietrzu. Dzieciom najbardziej do gustu przypadło duże, trawiaste boisku przy szkole, po którym mogły bezpiecznie biegać na ile starczyło im sił i ochoty. Mogły grać w piłkę, pokonywać tunele, bawić się z chustą animacyjną. Każdy mógł coś dla siebie wybrać. O pełne brzuszki zadbały nasze kochane mamusie, które przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, kolorowe owoce i zimne lody, dla ochłody, gdyż na brak słońca nie mogliśmy narzekać.
     Chociaż przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym dniu czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

WYRÓŻNIENIE

17 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph. ,,Bezpiecznie na wsi. Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje” organizowanego przez KRUS.  Wszystkich prac z Powiatu Brzeskiego wpłynęło 350 z 25 szkół.   Z naszej szkoły praca Maji Musiał (6l) z oddziału przedszkolnego została wyróżniona, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszej początkującej artystce.

XII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Tegoroczny, już XII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej odbył   się 16 maja w Zespole Szkół i Przedszkola w Lewniowej.   Nasze przedszkole reprezentowali : Klaudia Rzepa, Michał Wolaki Szymon Zych, którzy zostali wyłonieni podczas wewnętrznego konkursu piosenki przedszkolnej. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w tym Przeglądzie, zaprezentowały się wspaniale, śpiewając piosenki dla Mamy i dla Taty.   Za trud włożony w przygotowanie się do tego występu dzieci zostały nagrodzone oraz zaproszone na poczęstunek. Organizatorom bardzo dziękujemy za miłe i rodzinne spotkanie.

Jesteś tutaj: Home Przedszkole