Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w przedszkolu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęły przedszkolaki z grupy „Kwiatuszki” i „Jabłuszka” przedstawiając wierszyki i piosenki wprowadzające nas w wakacyjną, letnią atmosferę. Następnie dzieci 6 - letnie zaprezentowały część artystyczną podczas, której pożegnały przedszkole i podziękowały swojej wychowawczyni oraz pani Dyrektor za całoroczną wspólną pracę i zabawę.

Podczas uroczystości pani Dyrektor podsumowała dziesięciomiesięczną pracę przedszkola wymieniając realizowane konkursy, programy ogólnopolskie, imprezy i uroczystości. Podziękowała Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączali się w działania naszego przedszkola za wspólną pracę, życzliwość, zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc podczas całego roku szkolnego.

Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów przez panią Dyrektor, wychowawców oraz ks. katechetę. Każdy przedszkolak otrzymał piękną książeczkę do Rady Rodziców.

Sześciolatkom życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

R. Klecka

Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych najmłodszych. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień z małym opóźnieniem bo 4 czerwca, ale obfitował w liczne atrakcje i cały dzień trwała zabawa na świeżym powietrzu. Dzieciom najbardziej do gustu przypadło duże, trawiaste boisku przy szkole, po którym mogły bezpiecznie biegać na ile starczyło im sił i ochoty. Mogły grać w piłkę, pokonywać tunele, bawić się z chustą animacyjną. Każdy mógł coś dla siebie wybrać. O pełne brzuszki zadbały nasze kochane mamusie, które przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, kolorowe owoce i zimne lody, dla ochłody, gdyż na brak słońca nie mogliśmy narzekać.
     Chociaż przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym dniu czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

WYRÓŻNIENIE

17 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph. ,,Bezpiecznie na wsi. Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje” organizowanego przez KRUS.  Wszystkich prac z Powiatu Brzeskiego wpłynęło 350 z 25 szkół.   Z naszej szkoły praca Maji Musiał (6l) z oddziału przedszkolnego została wyróżniona, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy naszej początkującej artystce.

XII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Tegoroczny, już XII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej odbył   się 16 maja w Zespole Szkół i Przedszkola w Lewniowej.   Nasze przedszkole reprezentowali : Klaudia Rzepa, Michał Wolaki Szymon Zych, którzy zostali wyłonieni podczas wewnętrznego konkursu piosenki przedszkolnej. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w tym Przeglądzie, zaprezentowały się wspaniale, śpiewając piosenki dla Mamy i dla Taty.   Za trud włożony w przygotowanie się do tego występu dzieci zostały nagrodzone oraz zaproszone na poczęstunek. Organizatorom bardzo dziękujemy za miłe i rodzinne spotkanie.

Spotkanie ze strażakami 2019

4 czerwca 2019 roku przedszkolaki ze wszystkich grup zostały zaproszone na spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiadkach. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć akcję gaszenia pożaru przez strażaków, ale również spróbować swoich sił w trzymaniu węża i celowaniu strumieniem wody w pachołki, tak aby się przewróciły. Przedszkolaki podczas spotkania zdobyły wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przed medycznej oraz  czego nie wolno, a  co należy robić i czym gasić pożar w razie zapalenia się np. oleju na patelni. Nasi najmłodsi obejrzeli podstawowe wyposażenie samochodu strażackiego, a na koniec jeden ze strażaków ubrany w odpowiedni kombinezon dzielnie rozprawił się z rojem szerszeni. Okazało się, że tym razem szerszenie nie były groźne, wręcz przeciwnie, za dobre zachowanie przyniosły przedszkolakom przepyszne słodycze.

Nauczyciele, rodzice i dzieci na ręce Prezesa OSP w Biesiadkach złożyły serdeczne podziękowania za zorganizowanie i ciekawe przeprowadzenie bardzo pouczającego spotkania.

Jesteś tutaj: Home Przedszkole