“Marzycielska Poczta”

„Marzycielska Poczta” to ogólnopolska akcja, która powstała w 2009 roku i polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Na stronie internetowej zamieszczane są profile dzieci z całego kraju, które kochają dostawać pocztę. Znajdują się tam informacje o nich, ich chorobie, zainteresowaniach, pasjach oraz adresy pocztowe, pod które każdy może wysłać korespondencję przez cały rok.

Sześciolatki z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Biesiadkach wraz  z rodzicami bardzo ochoczo przystąpili do tej akcji. 5 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach przedszkolaki z wychowawczynią i chętnymi rodzicami przygotowywały kartki świąteczne pod czujnym okiem pani Renaty Musiał – instruktor świetlicy.  Najmłodsi tak się zaangażowali w tą akcję , że jeszcze w domu  z rodzicami i starszym rodzeństwem przygotowywali piękne bożonarodzeniowe kartki z życzeniami. Dzięki temu  mogliśmy sprawić radość na święta większej liczbie dzieci, a wśród nich znaleźli się: Filip, Wiktoria, Martynka, Szymon, Kacperek, Mateusz, Paweł, Nikola, Eliza, Michał.  Mamy nadzieję, że ta korespondencja da dzieciakom siłę do walki z chorobą, a ich rodzicom przyniesie otuchę. Zachęcamy do udziału w tej akcji, bo listy, kartki, rysunki. itp. można wysyłać przez cały rok.

B.Witek