+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Animacja „Aresztowanie krakowskich profesorów” – Konkurs historyczny Patria Nostra

Małopolska edycja Konkursu Patria Nostra adresowana była do uczniów z Małopolski oraz do młodzieży polskiej i polonijnej. Patronat nad konkursem miało towarzystwo Rycerskie Bractw Kurkowych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadaniem uczestników było wykonanie 30-to sekundowej animacji lub 45 sekundowego filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Każdy z uczestników (3-osobowa drużyna) otrzymała do wyboru jeden z 8 tematów. Nasza drużyna w składzie: Emilia Hawryłko, Natasza Gawlik, Paulina Dudek wybrała wykonanie 30 sekundowej animacji dotyczącej „Aresztowania krakowskich profesorów”. Zadanie było o tyle utrudnione, że przygotowanie do konkursu trwało podczas nauczania zdalnego. Musieliśmy się komunikować za pomocą komunikatorów, udostępniać nawzajem wykonane elementy prac. Uczennice musiały poznać i nauczyć się używania programów do obróbki zdjęć, tekstu, tworzenia i łączenia animacji w całość. Podkład muzyczny był wykonany przez uczennicę na fortepianie co wymagało również dużego wkładu pracy. Montowanie wszystkich elementów, pomimo że wymagało wiele wysiłku zostało ukończone i wysłane. Otrzymaliśmy informację, że nasza animacja została zatwierdzona i emitowana na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych. Ze względu na sytuację związaną z Covid uczennice nie mogły uczestniczyły w gali wręczenia nagród w Krakowie. Dziewczyny otrzymały pocztą dyplomy za udział oraz wartościowe nagrody.

ardahan mutlu son
Comments are closed.