+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

„Co czujesz, czyli symfonia emocji” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

    W czwartek 19 kwietnia 2018r., uczniowie klasy I, III a, III b i IV obejrzeli edukacyjną bajkę muzyczną pt. „Co czujesz, czyli symfonia emocji” . Był to naprawdę oryginalny spektakl, w którym główną rolę odgrywała muzyka jednego z najwybitniejszych kompozytorów, Krzysztofa Pendereckiego. Nadrzędnym celem tego spektaklu była polisensoryczność czyli oddziaływanie słowem, muzyką, ruchem, gestem, barwą. To elementy, za pomocą których młody widz odbiera przekazywane treści. Głównym nośnikiem wyrazu był ruch i gest. Zamierzony minimalizm scenografii i oszczędność w zakresie kostiumów miał ułatwić widzowi koncentrację na najważniejszych elementach widowiska – muzyce, plastyce ruchu oraz sposobie wyrażania emocji. Wykonawcami spektaklu byli uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy. Edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci i w wykonaniu dzieci nie tylko przybliżyła młodym widzom świat muzyki, ale przede wszystkim rozwinęła wyobraźnię, ukazała świat uczuć w sposób ciekawy i niestandardowy, a także przekazała podstawowe, ponadczasowe, ogólnoludzkie wartości. Młodzi aktorzy byli niesamowici, wykazali się ogromnym talentem i kunsztem aktorskim. Czekamy na kolejne widowiska. 

                                                                                                                                                      K. Anioł – Bukowiec

{galeria}luslawice18{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.