Dzień Babci i Dziadka 2019

Dzień Babci i Dziadka w naszej społeczności na stałe wpisany jest w kalendarz uroczystości, a po raz kolejny, obchodzony wspólnie, szkoła i przedszkole. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 11 stycznia 2019r. tuż przed feriami zimowymi.  Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt.  Uroczystość otworzyła Pani dyrektor mgr Bożena – Dorota Pałka, która powitała ciepłymi słowami szanownych gości, złożyła życzenia oraz podziękowała za trud, poświęcenie i pomoc w wychowaniu wnuków. Na ten dzień nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali Babciom i Dziadkom mnóstwo atrakcji. Pozostając w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VIII,  przedstawili humorystyczną, współczesną wersję narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie klas I – II zaprezentowali montaż słowno – muzyczny składający się z wierszy, piosenek i przedstawienia oraz zatańczyły „Krakowiaka” i ,,Taniec Szota”. Przedszkolaki przedstawiły kochanym babciom i dziadkom jasełka bożonarodzeniowe oraz recytowały wiersze, śpiewały piosenki związane tematycznie z obchodzona uroczystością.

Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Upominkiem dla gości był kwiat wykonany przez wnuczęta. Dopełnieniem uroczystego spotkania był poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Atmosfera była uroczysta i podniosła. Był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

P. Strzesak