+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Dzień jabłka i marchewki

       Publiczna Szkoła Podstawowa w Biesiadkach już trzeci rok uczestniczy w  programie Szkoła Promująca Zdrowie, którego celem jest m. in. edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej oraz promocja zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W związku z tym na terenie naszej placówki organizowane są różnego rodzaju imprezy promujące zdrowy styl życia. Ten rok szkolny postanowiliśmy zacząć od wypromowania jabłka i marchewki jako źródła naturalnych witamin. Ogłoszono akcję Dzień Jabłka i Marchewki.

{galeria}dzienjablkaimarchewki{/galeria}

        W realizację akcji włączyli się wszyscy uczniowie szkoły oraz ich rodzice. W klasach wspólnie przygotowywano surówki, soki, przekąski. Pojawiły się również smakowite ciasta marchewkowe, naleśniki czy też zapiekane jabłka. Zarówno dzieci jak i rodzice mieli przednią zabawę, która zakończyła się wspólną konsumpcją przygotowanych potraw. Ale to nie jedyne atrakcje jakie czekały na dzieci tego dnia. Hitem okazał się AUTOMAT Z JABŁKAMI (wykonany przez uczniów klasy VI). Była to konkurencja dla automatów z niezdrową żywnością. Dzieci na przerwach ochoczo ustawiały się w długiej kolejce po to ażeby otrzymać z automatu zdrową przekąskę jaką jest jabłko.  Należy również wspomnieć o działaniach poprzedzających Dzień jabłka i marchewki. Przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze, podczas których omawiano wpływ zdrowego oraz niezdrowego żywienia na organizm człowieka. Przypomniano zasady odżywiania związane z Piramidą zdrowego żywienia. Zapoznano również dzieci z wartościami odżywczymi warzyw i owoców: w szczególności jabłka i marchewki.  

        Uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetki poświecone jabłku i marchewce. Przygotowali również własnoręcznie przyozdobione tomiki wierszy, których bohaterami byli marchew oraz jabłko. Na szkolnym korytarzu zaś pojawiły się wykonane przez dzieci jabłonki. 

                                                                                             

Koordynator akcji: Anna Korczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]