Dzień Języka Niemieckiego

Dnia 4 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Dzieci z klas 4-8 miały możliwość poznania Niemiec i języka niemieckiego z trochę innej perspektywy.

Uczniowie z klasy 8b wraz z nauczycielem opracowali prezentację dotyczącą Niemiec, uczennice upiekły typowe niemieckie ciasto Apfelstrudel oraz przygotowały sałatkę ziemniaczaną Kartoffelsalat. Na holu pojawiła się gazetka opisująca ciekawe miejsca w Niemczech. Uczniowie zaprezentowali typowy niemiecki strój ludowy, a także przedstawili zebranym zawodnika reprezentacji Niemiec w piłce nożnej. Na koniec wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym Niemiec oraz języka niemieckiego.

Była to lekcja kultury, poznawania tradycji, kuchni i obyczajów naszych zachodnich sąsiadów.

J. Olchawa