Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.  W tym roku ze względu na to, iż  5 listopada  wypadł  w sobotę, nasze przedszkole obchodziło to święto  7 listopada , czyli w poniedziałek. Dzień ten był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.  Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W obu grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. W tym dniu, w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Co słonko widziało – na dziecięce kłopoty….Brzechwa” rodzice przygotowali inscenizację utworu ,,Kaczka Dziwaczka”, którą wystawili na scenie Domu Ludowego w Biesiadkach. Wiele radości sprawił dzieciom występ rodziców oraz wspólne zabawy w kole z aktorami – bajkowymi postaciami. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie spektaklu i wszystkim widzom, w tym Pani Dyrektor i Panu Sołtysowi za udział w tym ważnym dla dzieci wydarzeniu.

B. Witek