Dzień Przedszkolaka

20 września br. obchodziliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Jest to nowe święto, które zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez  placówki w Łodzi, natomiast trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. My postanowiliśmy przeżyć ten dzień troszkę inaczej niż zwykle. Naszym celem było dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci z wszystkich grup spotkały się, aby rozpocząć świętowanie przemarszem przez wieś z transparentem i kolorowymi balonikami. Głośno odśpiewały również Hymn Przedszkolaka. Dalsze zabawy odbyły się na sali gimnastycznej w szkole, gdzie przy skocznej muzyce dzieci tańczyły i bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz częstowały się popcornem. Każdy przedszkolak otrzymał Order Przedszkolaka oraz pyszne ciasteczka od pani dyrektor. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

ordu mutlu son