+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Dzień Radości, Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Radości, Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten służy promowaniu pokoju na całym świecie poprzez okazywanie pozytywnych emocji. Jest to dobry moment do uświadomienia sobie jak ważne są w  naszych wzajemnych  relacjach wszelkie przejawy życzliwość: ciepłe słowa, serdeczny uśmiech. Czasem drobne gesty pozwalają nam przetrwać trudny dzień i dają siłę do życia.

Świętowanie tegorocznego dnia Życzliwości poprzedziła w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz Mikołaja, na którą przygotowano Słoneczka Życzliwości. Zostały one rozprowadzone wśród uczniów. Dochód z tego przedsięwzięcia przekazano na rehabilitację chłopca. Słoneczka Życzliwości miały podwójną moc, bo oprócz tego, że pozyskaliśmy za nie pieniądze mogliście nimi obdarować swoich kolegów z klasy, sprawiając im miłą niespodziankę. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawiło się Drzewko Życzliwości, na którym mogliście przypinać miłe życzenia dla swoich kolegów.  Najważniejszym akcentem tego dnia był wybór w każdej klasie, poprzez głosowanie, Królowej i Króla Życzliwości. Tytułem tym mogą się poszczycić osoby, które w opinii kolegów są miłe, koleżeńskie, pomocne, życzliwe, przyjazne. Po burzliwych wyborach z niejednokrotnymi dogrywkami, na zaszyte miano Królowej i Króla Życzliwości w poszczególnych klasach zasłużyli.

Klasa I

Liliana Musiał. Mikołaj Gnyla

Klasa II

Nikola Jewuła, Damian Stolarczyk

Klasa III

Justyna Łopatka, Michał Wolak

Klasa IV

Daria Koniarz, Filip Sacha

Klasa V

Karina Musiał, Bartłomiej Niedziela

Klasa VII a

Julita Koniarz, Kinga Sacha. Artur Gawlik

Klasa VII b

Kornelia Rzepa, Radosław Górski

Klasa VIII

Nicola Racięga, Wiktoria Turska, Dominik Hebda

  Wybranym uczniom gratulujemy. Pamiętajmy, że życzliwość nic nie kosztuje, a sprawia osobom, które z nami przebywają wiele radości. Okazana serdeczność, pomoc, uśmiech  może do nas wrócić ze zdwojona siłą. Życzę Wszystkim życzliwych osób wokół Was nie tylko od święta.

Małgorzata Gawlik – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Comments are closed.