+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

„Dzień w krawacie”, czyli Prima Aprilis w naszej szkole

Prima aprilis to święto robienia żartów obchodzone 1 kwietnia w wielu krajach na świecie. Cieszy się popularnością zarówno wśród starszych, jak i najmłodszych. Tego dnia dozwolone są psikusy i celowe wprowadzenie kogoś w błąd. W niektórych kręgach święto jest doskonałym pretekstem do konkurowania na najlepszy kawał. Zwyczaj ten chętnie obchodzony jest w szkołach i przedszkolach, a nawet miejscach pracy.

W naszej szkole w tym dniu żartów nie było zbyt wiele, może poza tym, żę reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej nie mogła zagrać w rozgrywkach powiatowych, gdyż zgłosiła się tylko jedna drużyna, czyli nasza. Za to wszyscy przyszli do szkoły w krawatach. Okazało się, że krawat pasuje do wszystkiego; bluzy z kapturem, T- shirtu, koszuli w kratę. Najlepiej natomiast prezentuje się z elegancką białą lub kolorową bluzką i dzwonami, co udowodniły dziewczynki z klas V, VIII i VII b.

Niektórzy uczniowie pokusili się o ozdobienie swoich krawatów różnymi wzorami, cekinami, naszywkami. Prezentowali się wspaniale.

M. Gawlik

Comments are closed.