Dzień Ziemi

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie, zaśmiecanie. Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej naszej szkolnej społeczności. Na początku uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności zaprezentowali wiersze, piosenki o tematyce ekologicznej. Dzieci zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci. Podsumowaniem tego dnia było sadzenie krzewów wokół szkoły, przyniesionych przez chętnych uczniów, a także pielęgnacja roślin wcześniej już zasadzonych.

B.Hawryłko