+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Gminny Turniej Szachowy

Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w Gminnym Turnieju Szachowym. Jak co roku współorganizatorem tego wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa w Gosprzydowej. Królewska gra” stawia przed graczami nie lada wyzwania. Wymaga logicznego myślenia i koncentracji, ale dzięki temu niesie ze sobą wiele korzyści. W szachach drużynowych, bo takie rozgrywane są kilku lat, startują czteroosobowe zespoły. Wśród zawodników musi być przynajmniej jedna dziewczynka. Punkty zawodników są sumowane  i zwycięża ten zespół, który odniesie najwięcej zwycięstw.

 W kategorii Igrzyska Dzieci na pierwszej szachownicy grał Albert Hebda, na drugiej Artur Gawlik, na trzeciej Bartosz Gawlik, na czwartej Weronika Gnyla. Drużyna ta zajęła II miejsce, ulegając znakomitym rywalom z Uszwi, którzy jak się później okazało, zostali mistrzami powiatu. Gratulujemy!

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej naszymi reprezentantami byli: na pierwszej szachownicy Andrzej Hebda, na drugiej Dominik Hebda, na trzeciej Rajmund Gawlik, na czwartej Julia Machał.  Drużyna zdobyła III miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Dominik Hebda, który  wygrał wszystkie swoje mecze.

Polecamy szachy wszystkim, którzy lubią wyzwania, chcą doskonalić pamięć, uwagę i rozwijać różne zdolności intelektualne. Dziękujemy organizatorom za wspaniale przygotowaną imprezę. Nie możemy się doczekać kolejnej za rok.

Małgorzata Gawlik

Comments are closed.