+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Integracyjne Spotkanie Seniorów 2016

    21 grudnia 2016r. w przedświątecznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia gościliśmy w naszej szkole Seniorów z Gosprzydowej, Gnojnika, Lewniowej, Uszwi, Zawady Uszewskiej oraz Biesiadek i Żerkowa na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym organizowanym po raz 17 w tym roku. Seniorom towarzyszyli sołtysi poszczególnych miejscowości. W spotkaniu brali udział również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wraz ze swoimi wychowawcami. Zebranych Gości ciepło i serdecznie powitała dyrektor szkoły. W swoim przemówieniu podkreślała wychowawczą rolę szkoły –

,,nie zapominamy o najstarszych mieszkańcach naszej parafii czy gminy, staramy się budować pomost relacji między Wami byście mogli wyjść z domów, wspólnie spotkać się, porozmawiać, pokolędować, powspominać dawne czasy i ponarzekać na trudności dnia codziennego”.

Zaznaczyła, że ludzie starsi oczekują od nas szacunku, dobroci, opieki a czasem tylko uśmiechu, czy dobrego słowa  bądź gestu. Po obejrzeniu  jasełek w wykonaniu młodzieży szkolnej  nastąpiła wspólna  modlitwa, łamanie opłatkiem, życzenia i wieczerza wigilijna. Życzenia świąteczne i noworoczne Wszystkim zebranym złożył wójt gminy p. Sławomir Paterek, przewodniczący Rady Gminy p. Janusz Zych, sołtys Lewniowej p. Artur Seniuk oraz sołtys Biesiadek p. Ryszard Machał.

  Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z badania pomiaru ciśnienia tętniczego przez pielęgniarkę środowiskową z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnojniku. Wysłuchali również cennych uwag  i ostrzeżeń rzecznik Komendy Policji W Brzesku na temat  bezpieczeństwa przed oszustami itp.

   Dyrektor Szkoły Bożena Pałka podziękowała za wsparcie finansowe i długoletnią współpracę w organizacji spotkań opłatkowych kierownik GOPS w Gnojniku p. Annie Boczarskiej.  Słowa wdzięczności za pomoc finansową skierowała również do księdza proboszcza Kazimierza Sroki, oddziału parafialnego Caritas oraz radnej Biesiadek p. Bernadety Witek. Gorące podziękowania  wyraziła również nauczycielom i pracownikom szkoły i przedszkola za to, że nie szczędzili sił, czasu, pracy  i pomysłów w przygotowaniu uroczystości a także młodzieży szkolnej i rodzicom.

  Uroczystości  towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, a niektórym uczestnikom popłynęły łzy wzruszenia.  Zadowoleni Goście dziękowali za pamięć i miłe spotkanie.

{galeria}wigilia2016{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]