+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Kampania społeczna ,,Dobrze Cię widzieć”.

Uczniowie naszej szkoły zostali objęci kampanią społeczną ,,Dobrze Cię widzieć” – której celem jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Narodowego Dnia Życia, współfinansującym Ministerstwo Sprawiedliwości, a ambasadorem tego przedsięwzięcia jest popularny aktor Cezary Pazura

Ideą całej kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym i realne przeciwdziałanie wypadkom. Chodzi o wykształcenie – zwłaszcza u dzieci, których zdrowie i życie jest najważniejsze – właściwych sposobów zachowania się na drogach. Dzieci muszą być bezpieczne – gdy idą do szkoły, wracają z zajęć do domu, wychodzą z tramwaju lub autobusu, przechodzą przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, jadą rowerem na wycieczkę i w każdej innej sytuacji w ruchu drogowym. Bez względu na to, w jaki sposób dziecko porusza się po drodze – jako pieszy, rowerzysta czy pasażer – powinno być widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Stąd hasło akcji „Dobrze Cię widzieć” i ogromne przedsięwzięcie, jakim jest przekazanie kamizelek odblaskowych wszystkim uczniom szkół podstawowych w Polsce. Przygotowane specjalnie dla dzieci wygodne i estetyczne kamizelki (w kilku rozmiarach, by czuć się w nich komfortowo) są praktyczne, a przede wszystkim najbardziej skuteczne. Poprzez odbijanie świateł nieporównywalnie większą powierzchnią niż w przypadku zwykłych odblasków (noszonych np. przy plecakach), umożliwiają dostrzeżenie najmłodszych w warunkach złej widoczności na drodze, co chroni przed potrąceniem przez samochód. Taką kamizelkę dostanie, całkowicie bezpłatnie, ponad 3 miliony dzieci.

W naszej szkole już od kilkunastu lat jest obowiązek noszenia kamizelek odblaskowych, w które wyposażony jest każdy uczeń, już od najmłodszej grupy przedszkolnej, więc kampania społeczna jest dla nas tylko utwierdzeniem się w tym, że dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów. Uczniowie, oprócz nowej kamizelki otrzymali również ulotkę (z planem lekcji na odwrocie) oraz można na niej przeczytać„7 odblaskowych rad drogowych” :

1) Jeśli możesz, zawsze idź chodnikiem albo drogą dla pieszych. Na jezdni nie jest bezpiecznie.

2) Musisz iść jezdnią? Wybieraj lewą stronę drogi – szybciej zobaczysz nadjeżdżające samochody, a kierowcy z daleka zauważą Ciebie.

3) Nawet jeśli dobrze rozmawia się kolegą, zawsze maszeruj nie razem, tylko gęsiego. Trzymaj się jak najbliżej pobocza!

4) Gdy nie ma chodnika, możesz iść po drodze rowerowej. Rozglądaj się uważnie, tu rowerzyści mają pierwszeństwo.

5) Spiesz się powoli. Wbieganie na jezdnię to zawsze zły pomysł. Zatrzymaj się zanim przejdziesz przez ulicę.

6) Jeśli coś zasłania drogę; żywopłot albo zaparkowany samochód, najpierw wyjrzyj zza przeszkody i sprawdź, czy nic nie jedzie.

7) Kiedy jest ciemno i buro, albo pada deszcz, odblaski mogą Cię uratować. Z nimi widać Cię z daleka. Noś odblaski! Włóż kamizelkę!

Każdy nauczyciel na zajęciach z wychowawcą i na edukacji społecznej przeprowadził zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i nie tylko. Myślę, iż wszystkie te działania zwiększą świadomość naszych uczniów oraz ich rodziców, odnoście tego, jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze.

                                                                                                                                     K.A.Bukowiec

Muğla escort

Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]