Konkurs literacki „Moja pierwsza autorska książka”

W celu rozwijania kreatywności ucznia w odniesieniu do twórczości literackiej i plastycznej oraz dzielenia się swoimi fascynacjami czytelniczymi, zorganizowano klas I – III konkurs literacki, którego zadaniem było stworzenie autorskiej książki, zilustrowanie jej oraz wydanie. Oprócz ciekawej treści każda książka musiała zawierać informacje wydawnicze czyli nazwiska autora, ilustratora, miejsce i rok wydania. Do organizatora konkursu wpłynęło wiele interesujących prac. Wszystkie napisane przez uczniów książki, były niezwykle ciekawe i pięknie zilustrowane. Jury konkursu szczególna uwagę zwracało na samodzielność prac i nie zawiedliśmy się. Dziękujemy za ogromny wkład pracy i zaangażowania wszystkim autorom. Gratulujemy pomysłów i talentu. Wszystkie książki znajdują się w bibliotece szkolnej. Można je przeczytać na miejscu w czytelni w nowym roku szkolnym. Gorąco polecam.

Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu miejsc i wyróżnień następującym uczniom.

I miejsce ex aequo – Martyna Szot i Wiktor Gagatek

II miejsce – Szymon Sapała

III miejsce ex aequo – Julia Szot i Szymon Zych

Wyróżnienie w konkursie dla:

Aleksandry Żak , Natalii Musiał i Michała Wolaka

Wszystkie nasze konkursy czytelnicze pokazały, że czytanie jest atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Nie zapomnijcie o książce również podczas wakacji. Dziękuję za owocną współpracę i życzę udanego letniego wypoczynku.

Małgorzata Gawlik