„Kto Ty jesteś? Polak mały!” – Przedszkolaki uczciły 100 lat niepodległości

8 listopada 2018 r.  nasze przedszkolaki włączyły się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się razem, aby świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.  Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w barwy narodowe. Dodatkowo poprzynosiły „polskie” gadżety, tj. flagi, czapeczki, opaski, szaliki. Na zajęciach dzieci poznały krótką historię Ojczyzny, utrwaliły jej symbole. Obejrzały film o polskich symbolach narodowych („Polak mały”), dowiedziały się co to znaczy, że Polska jest niepodległa. Na zakończenie przedszkolaki w pozycji na baczność wraz z wychowawczyniami odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  Myśląc o przywileju życia w wolnym kraju, powinniśmy już od najmłodszych lat uczyć dzieci historii i szacunku do Ojczyzny, wracać pamięcią do bezimiennych bohaterów, którzy przelali krew w walkach o niepodległą Ojczyznę.

P.Strzesak

{galeria}przpatriota{/galeria}