Muzyczne zajęcia

28 października 2016 roku uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach muzycznych pt. ”Zakochana para, jak saksofon i gitara”. Każdy otrzymał bilet wstępu. Lekcję poprowadziło dwóch muzyków. Dzieci zostały zapoznane z budową gitary klasycznej, elektrycznej basowej, ukulele, saksofonu altowego i sopranowego oraz klarnetu. Miały możliwość zagrać na tych instrumentach jak i wysłuchać krótkich prezentacji muzycznych w wykonaniu muzyków. Uczniowie nauczyli się podczas zajęć dwóch piosenek, które śpiewały z ochotą przy akompaniamencie gitary i saksofonu. Zajęcia bardzo podobały się uczniom i w ramach podziękowania przygotowali laurki dla prowadzących. W tym dniu uczniowie mieli na sobie stroje odzwierciedlające ubrania średniowieczne, ponieważ kończyli blok tematyczny „Dawno temu…” podczas realizacji którego zapoznali się z postacią Mieszka I i Kazimierza Wielkiego, grodami oraz życiem codziennym ludzi.

Małgorzata Hudyma

{galeria}lekcja2016{/galeria}