+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Na Śliwkowym Szlaku – wycieczka przedszkolaków do sadu, piekarni i cukierni

        15 maja br. w ramach Projektu „Śliwkowe Szkoły” odbyła się wycieczka dzieci do sadu w Zawadzie Uszewskiej, piekarni „Gałęziowscy i Ania” w Uszwi oraz do cukierni państwa Antczaków „Poezja” w Gnojniku. Podczas pobytu w sadzie przedszkolaki poznały pracę sadownika, która jest ciężka i trwa praktycznie cały rok nie tylko w sezonie. Dzięki gościnności gospodarza dzieci wróciły do przedszkola ze skrzynką pysznych jabłek. Następnie dzieci 3,4,5- letnie udały się do piekarni, gdzie wcieliły się w rolę małych piekarzy i z pomocą pracowników piekarni wyrabiały ciasto na słynne ,,Uszewskie kukiełki” – produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych. Oczywiście nie zbrakło degustacji kukiełki. Dzieciom apetyt dopisywał!  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało prosto z pieca cieplutką kukiełkę. Natomiast dzieci 6- letnie poznały pracę cukiernika i zajadały pyszne babeczki w cukierni „Poezja” w Gnojniku. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń. Gospodarzom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za gościnność i poświęcony czas.

                                                                                                                                                           P. Strzesak

{galeria}sliwkowy{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]