+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Pasowanie na czytelnika

   Do tradycji naszej szkoły należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. 30 stycznia 2015 r. dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę.

  Podczas tegorocznego pasowania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich. Dzieci zostały zaproszone do obejrzenia inscenizacji, którą przygotowali dla nich koledzy z klasy IV. W przedstawienia spotkali się z bohaterami bajek i baśni.  Do dzieci „przybyli” Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kaczka Dziwaczka, Sum, Miś oraz Mucha. Nie mogło również zabraknąć dobrej wróżki oraz Królowej Książki w towarzystwie Skrzatów. Najciekawszym punktem przedstawienia był konkurs, który polegał na rozpoznaniu najbardziej znanych postaci z bajek. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali drobne nagrody. Na koniec dzieci wysłuchały próśb i rad z jakimi zwróciła się do nich książka. Obiecały, że zawsze będą dbać o swoje książki i je szanować. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Od tamtego dnia biblioteka przeżywa prawdziwe oblężenie. Pierwszaki są bardzo podekscytowane i dumne, że samodzielnie mogą korzystać ze zbiorów.

{galeria}pasowanienaczyteknika{/galeria}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.