+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

POMAGAMY, GASIMY, RATUJEMY!

Na przełomie lutego i marca 2020 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym strażacy z OSP  w Biesiadach przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi, nauczycielami oraz jedno spotkanie z rodzicami w ramach którego omawiane było jak ważne jest bezpieczne użytkowanie urządzeń grzewczych, dbanie o przeglądy instalacji, oraz jakie zagrożenie dla mieszkańców niesie ze sobą pożar. W trakcie spotkania można było zaobserwować jak rozprzestrzenia się dym po naszych domach na specjalnej makiecie domu jednorodzinnego w której to umieszczona została czujka dymu. Dom wykonany został w całości przez członków OSP z Biesiadek. Na spotkaniach omawiano również obsługę gaśnicy proszkowej, przedstawiano jak ugasić palącą się osobę. Uświadamiano jak duże zagrożenie dla życia i zdrowia  związane jest z tlenkiem węgla (pospolicie nazywanym CZADEM). Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poparzonym oraz narażonym na zatrucie wziewne gazami pożarowymi, jak  i tlenkiem węgla. Całość poparta była merytoryczni przykładami i filami. Spotkania odbywały  się w ramach projektu POMAGAMY, GASIMY, RATUJEMY jaki realizują strażacy z Biesiadek przy wsparciu finansowym Fundacji ORLEN w ramach programu “Moje Miejsce na Ziemi”, oraz z dotacji pozyskanych z MSWiA na rzecz OSP w roku 2019.

Bardzo dziękujemy strażakom za poświęcony czas, za cenne uwagi, wskazówki i pouczający pokaz.

B.Witek

ısparta mutlu son
Comments are closed.