,,Pożegnanie Zimy – Powitanie Wiosny”

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!

W dniu 22 marca 2021r.  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział   w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez wykonanie przez dzieci  Marzanny symbolizującej odchodzącą wiosnę.

Kiedy już nadszedł ten wyjątkowy dzień, przedszkolaki w uroczystym korowodzie  na czele ze swoją Marzanną wyruszyły na polanę, gdzie  dużym kołem otoczyliśmy Marzannę i wierszem oraz piosenką pożegnaliśmy zimę poprzez jej spalenie ( Marzanna była wykonana z ekologicznych materiałów) Wesołymi piosenkami powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Na twarzach dzieci malowała się radość i zadowolenie, że już niedługo będą mogły bawić się na placu zabaw.

B. Witek

kocaeli mutlu son