+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Projekt „W magicznym świecie baśni i bajek”

Podsumowanie konkursów przeprowadzonych w ramach projektu czytelniczego

„W magicznym świecie baśni i bajek” w klasach I – III”

    W ciągu ostatnich miesięcy uczniowie klas I – III uczestniczyli w realizacji czytelniczego projektu edukacyjnego, którego celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz  zapoznanie się z twórczością H. Ch. Andersena, Ch. Perraulta oraz Braci Grimm.  W ramach działań związanych z projektem zaproszono rodziców do wspólnego czytania baśni. Uczniowie klas I wykonali albumy do bajek „Czerwony Kapturek” i „Kot w butach”. Kasa III przygotowała makiety do baśni „Calineczka”, „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie Kaczątko” oraz komiksy.

Konkursy plastyczne

   W klasach I a i I b przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem „Mój ulubiony bohater baśniowy”. Wpłynęło wiele pięknych prac. Jury przyjmując jako główne kryterium samodzielność pracy oraz jej zgodność z tematem przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Paulina Jagła klasa I b

 II miejsce – Marlena Rzeszowska

III miejsce – Justyna Fijor

Klasa II wykonała ilustracje do ulubionej baśni. Laureaci to:

I miejsce – Anna Cichostępska

II miejsce – Natalia Olchawska

III miejsce  – Dominik Hebda

Uczniowie klasy III wykonali plakat do sztuki teatralnej pt. „Czerwony Kapturek”. Nie wszystkie prace, które wpłynęły do organizatora były zgodne z tematem konkursu. Spośród tych, które odpowiadały regulaminowi jury wyłoniło laureatów. Oto oni.

I miejsce – Emilia Hawryłko

II miejsce – Natasza Gawlik

III miejsce – Zuzanna Turska

Konkursy czytelnicze

  W klasach I – III  przeprowadzono konkursy wiedzy na temat baśni. Spośród uczniów klas I do konkursu przystąpiło 16 uczestników.  Uczniowie odpowiadali na pytania ustnie. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 2 punkty, których wartość równała się dwóm cukierkom, które uczniowie otrzymywali po udzieleniu odpowiedzi. O zwycięstwie zdecydowała liczba zdobytych punktów.

Klasa I

I miejsce ex aequo – Kornelia Rzepa z klasy I b i Albert Hebda z klasy I a

II miejsce ex aequo  – Julia Machał i Rajmund Gawlik z klasy I b

III miejsce – Justyna Fijor z klasy I b

W klasie II  uczniowie wypełniali test wiedzy na temat przeczytanych baśni. Wyniki konkursu wiedzy przedstawiają się natępująco.

I miejsce ex aequo – Oliwia Stolarczyk, Andrzej Hebda,

II miejsce ex aequo – Anna Cichostępska, Dominik Hebda

III miejsce ex aequo – Amelia Gawlik, Damian Sacha

Klasa III również pisała test, tym razem poświęcony w całości twórczości H. Ch. Andersena. Maksymalnie można było uzyskać 45 punktów.Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Laureaci konkursu to:

I miejsce – Paulina Dudek

II miejsce ex aequo – Natasza Gawlik, Dominik Biel

III miejsce ex aequo – Natalia Rzepa, Emilia Hawryłko

     Wszystkim uczniom dziękuję za przygotowanie wspaniałych prac plastycznych, udział w konkursach wiedzy. Laureaci zostaną nagrodzeni podczas finału projektu. Każdy uczeń, który brał  udział w konkursie otrzyma pozytywny wpis w zeszycie uwag oraz ocenę z języka polskiego.

                                                                                                             Małgorzata Gawlik 

 {galeria}biblprojekt{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]