+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Przedszkolaki z Biesiadek biorą udział w projekcie „Śliwkowe Szkoły”

          Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie “Śliwkowe Szkoły” organizowanym przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. To Lokalna Grupa Działania skupiająca 7 małopolskich gmin: Czchów, Gnojnik i Iwkowa (powiat brzeski), Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Korzenna (powiat nowosądecki) oraz Lipnica Murowana (powiat bocheński). Stowarzyszenie powstało w 2008 roku, a przyświecała mu idea Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Motywem przewodnim obszaru stał się śliwkowy szlak, a charakterystycznym łącznikiem śliwka, będąca symbolem tradycji i kultury mieszkańców. W związku z tym przedsięwzięciem nasze przedszkole podjęło szereg działań. W kwietniu odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonały mapę „Na Śliwkowym Szlaku” i umieściły na niej atrybuty poszczególnych gmin. Przedszkolaki wzięły udział w pieszej wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Na lipce”. Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci zapoznały się z działalnością tego typu gospodarstwa, a przede wszystkim nauczyły się przygotowywać ,,Kisiel z musem śliwkowym”, za który gospodyni tego gospodarstwa zdobyła nagrodę. Dzieci zostały poczęstowane pysznym kompotem ze śliwek oraz powidłem, a wspaniała pogoda i dopisujący humor dały siłę by pobawić się wesoło na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się także na wycieczkę do pobliskiego sadu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda sad w pełnej okazałości gdy kwitnie. Oprócz tego dzieci są zaangażowane na miarę swoich możliwości w działania kulinarne i liczne zajęcia plastyczne prowadzone w przedszkolu w których chętnie uczestniczą.

                                                                                                                          P. Strzesak

{galeria}sliwkowyszlak{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.