Przegląd palm i koszy wielkanocnych

Po raz XXII na terenie naszej szkoły odbył się przegląd palm i koszy wielkanocnych. Jego celem było kultywowanie ludowej tradycji związanej z obrzędami wielkanocnymi oraz prezentowanie artystycznych uzdolnień uczniów. W przeglądzie zaprezentowano 8 dużych palm. Wszystkie razem można było podziwiać
w Podczas Niedzieli Palmowej w  Kościele Parafialnym w Biesiadkach.

Palmy wielkanocne to znak, że już blisko do najważniejszych w Kościele Katolickim świąt. Dawniej palmy wykonywano z zielonych gałązek, które symbolizowały życie, siły witalne, radość i coroczną odnowę roślin. Palmy wykonane przez naszych uczniów, zrobione były z bukszpanu, ozdobione  kwiatami z bibuły oraz gałązkami bazi.

Oprócz palm uczniowie przygotowali  na przegląd również koszyki wielkanocne Technika wykonania koszyczka była dowolna. Wszystkie elementy pracy – produkty i dekoracje znajdujące się wewnątrz były wykonane przez dzieci. Pisanki i całe kosze kolorowych ozdób sprawiły, że szkolny korytarz rozpromienił się różnorodnością barw. Pragniemy przy tej okazji podziękować Rodzicom za pomoc w ich wykonaniu.

{galeria}palmy{/galeria}