+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

SAINT PATRICK’S DAY

     Chcąc przybliżyć uczniom kulturę krajów anglojęzycznych, nauczycielka języka angielskiego przeprowadziła na terenie szkoły działania  zmierzające do obchodów Dnia św. Patryka. W klasach przeprowadzone zostały lekcje kulturowe poświęcone osobie świętego Patryka jak i kraju, który nawracał na chrześcijaństwo czyli Irlandii. Podczas zajęć uczniowie klas młodszych wykonywali dekoracje, które przyozdobiły zarówno sale lekcyjne jak i szkolne korytarze.  Uczniowie klas starszych przygotowali plakaty informujące o obchodach tego święta na terenie szkoły oraz gazetkę szkolną, gdzie można było dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat św. Patryka. Wszystkie korytarze szkole zazieleniły się również od koniczynek. W ramach projektu uczniowie klas I – III zostali zaproszeni do wzięcia udziału  w konkursie plastycznym na plakat promujący obchody Dnia św. Patryka. Konkurs cieszył się duża popularnością – wpłynęły 34 prace. Uczniowie klas starszych zostali poproszeni  o wykonanie prezentacji poświęconej świętemu oraz obchodom tego święta na całym świecie. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się 28 osób.

  17 marca br. podczas apelu szkolnego nastąpiło podsumowanie projektu. Wtedy to miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów. W konkursie plastycznym zwycięzcami okazali się:

  1. Tomasz Sacha
  2. Monika Machał
  3. Albert Hebda

Laur zwycięstwa za przygotowanie prezentacji przypadł:

  1. Aleksandra Strzesak
  2. Radek Hebda & Eryk Sapała (zespół)
  3. Natasza Gawlik.

    Nagrodzone zostały nie tylko wyżej wymienione osoby. Nauczycielka języka angielskiego miała przygotowaną dla wszystkich uczestników konkursów słodką niespodziankę. Tradycyjny garniec tym razem nie był wypełniony złotem ale cukierkami. Bardzo miłym zaskoczeniem dla uczniów okazała się niespodzianka przygotowana przez rodziców. Podczas dźwięków irlandzkiej muzyki, która płynęła przez szkolny radiowęzeł, Panie: Grażyna  Sacha, Renata Musiał oraz Maria Machał wyczarowywały na twarzach i dłoniach uczniów zielone koniczynki  oraz irlandzką flagę. Atrakcja ta cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Do malowania ustawiła się  długa kolejka uczniów.

    Dzień ten można zaliczyć do udanych. Poprzez zabawę, konkursy, pogadanki uczniowie dowiedzieli się czegoś nowego i teraz nie jest im obcy temat zarówno Irlandii jak i jej patrona – świętego Patryka.

                                                                                                                                          Anna Korczyńska

{galeria}patryk{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]