+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Śniadanie Daje Moc

     Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej  koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego 8 listopada już kolejny raz uczniowie klas II-III naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji “Śniadanie Daje Moc”.

    Przygotowując sie do tego programu nauczyciele przeprowadzili  zajęcia edukacyjne, na których uczniowie przypomnieli sobie o 12-tu zasadach zdrowego odżywiania oraz roli prawidłowego żywienia. Dzieci wykonały przepiękne, kolorowe  warzywa i owoce. Pomysłów nie brakowało – od małych  z masy solnej po gigantyczne z kartonów, gazet i bibuły. Prace te zawisły na oknach i ozdobiły stoły. Przed przygotowaniem śniadania dzieci oglądnęły film Instytutu Żywienia i Żywności o zdrowym odżywianiu się. Tak zachęceni uczniowie przystąpili do samodzielnego przygotowania drugiego śniadania wykorzystując zdrowe produkty. Każdy poczuł sie jak prawdziwy kucharz zakładając fartuszek i czapkę kucharską wykonaną z bibuły /czapki dla klasy III zostały wykonane przez uczniów klasy VI w ramach pomocy i współpracy – DZIĘKUJEMY/. Do akcji, jak co roku bardzo chętnie włączyli sie rodzice, którzy przygotowali przepyszne  dodatki do drugiego śniadania; owoce, ciasteczka owsiane ze słonecznikiem i rodzynkami, szarlotkę, kolorowe galaretki owocowe, różnorodne naturalnie wyciskane soki ze świeżych owoców.

         Działania te z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

                                                                                                                         Małgorzata Hudyma 

{galeria}sniadanie2016{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.