Spotkanie z dietetykiem

Dnia 20 marca 20022 r. w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę” w naszej szkole gościliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią dietetyk Aleksandrę Gawlik. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas VII-VIII. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Pani dietetyk wytłumaczyła nam, jak świadomie i zdrowo się odżywiać, a także jakich dodatków do żywności unikać. Pokazała nam jak odczytywać etykiety zamieszczone na produktach oraz w jaki sposób obliczyć swoje BMI.

Uświadomiła nam, że tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Ważną sprawą jest też łączenie elementów prawidłowego odżywiania z uprawianiem sportu. Jak wszyscy wiemy, aktywność fizyczna jest podstawą prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Formą zajęć był interesujący wykład połączony z pytaniami skierowanymi do dzieci na temat zasad prawidłowego odżywiania. Odpowiadając prawidłowo na pytania można było otrzymać nagrody.

Małgorzata Gawlik