+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Spotkanie z Elizą Piotrowską

      2 czerwca 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci Panią Elizą Piotrowską. Zostało ono przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gnojniku wraz z filią w Biesiadkach. Zorganizowano je w ramach projektu “Wiosenny Festiwal Literackich Radości”, dofinansowanego przez Instytut Książki.   

   Nasi uczniowie dobrze znają twórczość pani Elizy, a zwłaszcza Ciocię Jadzię, którą darzą ogromną sympatią, dlatego z zainteresowaniem wysłuchali opowieści pisarki o powstaniu serii opowieści o Cioci Jadzi. Do spotkania przygotowywali się czytając książki w szkole. W ramach akcji „Poczytaj mi starszy kolego”, uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczniowie z klas V- VI czytali im książki naszej pisarki. Na spotkaniu autorskim dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia pisarki. Autorka barwnie i dowcipnie opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty swoich książek.W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarką wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. ile napisała książek? Kiedy zaczęła pisać? Uczniowie dowiedzieli się, że Pani Piotrowska mieszka w Brazylii, ale przez długi czas przebywała we Włoszech.  To właśnie z tymi krajami związane są książki Ciocia Jadzia w Rio i Ciocia Jadzia  w Rzymie.

   Początkująca pisarka w końcu lat 80. XX wieku została dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, dzięki której jej wiersze zaczęły pojawiać się w czasopismach dla dzieci i młodzieży. Napisała również serię “Święci uśmiechnięci”. Jest tłumaczką z języka włoskiego.W czasie spotkanie uczniowie mogli nabyć książkę i uzykać autograf  od pisarki.

{galeria}pisarka{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]