+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Spotkanie z podróżnikiem

      Dnia 5 lutego 2015r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali opowiadań Pana Grzegorz Chachury – podróżnika z grupy „Trzask”.

     Atrakcyjnym sposobem opowiadania i z dużym poczuciem humoru wprowadził wszystkich słuchających w fascynującą podróż do Meksyku. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali słów Pana Grzegorza, który zaimponował swoją szeroką wiedzą na temat kultury i tradycji tego ciekawego kraju.

   Z wielką precyzją mówił o sposobie życia Meksykańczyków, przeróżnych regionalnych potrawach meksykańskich np. smażonych świerszczach, a także o faunie i florze napotkanych na trasie swojej podróży.

    Z tego spotkania uczniowie zapamiętali wiele ciekawych informacji, np. jak ostra jest meksykańska papryka, jak wygląda niezwykłe Muzeum Mumii, oraz największe drzewo świata, a także gdzie znajdują się ruiny wielkich miast Azteków i Majów. W trakcie  spotkania uczniowie mieli możliwość oglądania wielu zdjęć, a także pamiątek, które jeszcze bardziej przybliżyły tamtejszy klimat.

    Pan Grzegorz cały czas starał się nawiązywać kontakt ze słuchającymi, a nawet nagradzał słodyczami tych, którzy potrafili prawidłowo odpowiedzieć na postawione przez niego pytania.  

    Gdy spotkanie dobiegło końca każdy był zdziwiony, że ten czas tak szybko minął. Pożegnaliśmy Pana Grzegorza gromkimi brawami, ponieważ była to wspaniała lekcja geografii.

Zdjęcia z podróży można oglądać na stronie  www.trzask.pl

{galeria}podroznik{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.