+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Spotkanie z Policjantem

W dniu 03.11.2021r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla klas I-IV z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Czchowie. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, noszenia odblasków i innych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się dzieci oraz ich bliscy.

Prelekcję przeprowadził sierż. sztab. Jakub Stelmach, który na wstępie opowiedział uczniom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policjant w swojej codziennej pracy. Przypomniał również uczniom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Poinformował uczniów, że należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, że nie należy przyjmować niczego od osób obcych oraz o tym, gdzie należy zwrócić się o pomoc w razie, gdyby taka sytuacja miała miejsce. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zadawały pytania na interesujące je tematy. W nagrodę uczniowie otrzymali kolorowe odblaski, które są niezbędnym wyposażeniem pieszego szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

P. Strzesak

Comments are closed.