+14 68 60 161

szkolabiesiadki@wp.pl

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Spotkanie ze strażakami

       Dnia 17 stycznia 2018r., uczniowie klas III a i III b udali się do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiadkach, gdzie czekał już na nich pan Paweł Machał  – zawodowy strażak  i prezes OSP Biesiadki oraz pan Maciej Święch – strażak ochotnik. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć edukacyjnych i wynikało z aktualnie omawianych tematów o pracy straży pożarnej. Podczas spotkania zwrócono uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

Uczniowie poznali rodzaje pożarów i rodzaje gaśnic. Podczas przeprowadzonych doświadczeń gaśniczych mogli zaobserwować przy pomocy jakiego środka gaśniczego gasić ciało stałe, ciecz, urządzenie elektryczne itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz różnego rodzaju ubrań bojowych i hełmów. Uczniowie mieli możliwość założenia kurtki strażackiej, hełmu czy ubrania służącego do usuwania gniazd szerszeni czy os. Następnie uczniowie poznali wyposażenie wozu strażackiego.

Dziękujemy panom strażakom za interesujące spotkanie, rzetelną wiedzę i profesjonalizm. Uczniowie mogli poznać trudną i niebezpieczną pracę strażaka. Utrwalili wiadomości związane z postępowaniem w razie wypadku i wezwania służb ratowniczych. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy. 

                                                                                                                             K.A. Bukowiec

{galeria}straz2018{/galeria}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]

Ułatwienia dostępu