+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli  „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie ludziom życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Życzliwy uśmiech, ciepłe spojrzenie i zwykła rozmowa potrafią sprawić, że świat stanie się piękniejszy. 

  W naszej szkole dzień ten jest obchodzony z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz trzeci. W tym roku uczciliśmy go przygotowując z kartonu medale życzliwości w formie serduszek, jabłuszek i słoneczek, na których uczniowie wpisywali rady jak zostać dobrym kolegą oraz wskazywali te cechy osobowości, które sprawiają, że czujemy się z innymi dobrze, radośnie. Wpisywali złote myśli o radości i życzliwości, wymieniali dni, które przyniosły im najwięcej szczęścia, a pierwszoklasiści po prostu namalowali życzliwą buźkę. Tymi pięknymi medalami ozdobiono „Drzewka życzliwości”.

    Dzień ten stał się okazją do napisania życzliwych, miłych słów, pozdrowień  w formie listów, rysunków do koleżanek, kolegów i nauczycieli. Uczniowie wrzucili je  do „skrzynki życzliwości”, a następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali je adresatom. Każdy z naszych najmłodszych uczniów mógł się przytulić do misia.

     Najważniejszym punktem programu związanym z obchodami Dnia Radości i Życzliwości był wybór „Wspaniałego kolegi”. W klasach przeprowadzono tajne głosowanie, w wyniku, którego najżyczliwszymi, najwspanialszymi, najbardziej przyjaznymi, pomocnymi okazali się uczniowie:

Klasa I       – Amelia Gawlik
Klasa II      – Paulina Dudek
Klasa III     – Radosław Hebda
Klasa IV    – Eliasz Kornaś
Klasa V     – Patrycja Bugajska
Klasa VI    – Julia Gnyla

     Gratulujemy zwycięzcom i życzymy, aby na co dzień zarażali swym dobrem innych.  Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą. Pozostałych kolegów prosimy,  żeby spojrzeli na codzienność inaczej, skończyli z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieli o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach i stali się dla innych takimi „ dobrymi duchami”, a wtedy życie stanie się łatwiejsze. Niech naszemu postępowaniu na każdy dzień towarzyszą słowa  Andrzeja Frycza Modrzewskiego „Łagodzić spory, umacniać przyjaźnie, zachęcać i uczyć ludzi miłości i życzliwości, a odwodzić od nieżyczliwości
i nienawiści – czyż to nie najbardziej przystoi człowieczeństwu?”.

 

{galeria}dzienz1{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]