Święto wody

Dnia 15 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzieci  z Oddziału Przedszkolnego i Publicznego Przedszkola ubrane na niebiesko spotkały się w sali maluszków, by  wspólnie porozmawiać o wodzie,  o jej ważnej roli w życiu ludzi, zwierząt, roślin, całego świata. Podczas zajęć dzieci  odpowiadały na pytanie: Do czego służy woda? oraz wskazywały sposoby jej oszczędzania. Uczyły się „Piosenki ekologicznej” oraz  rozwiązywały zagadki o wodzie. Wielką radość sprawiły dzieciom eksperymenty z wodą. Ponadto dzieci wzięły udział w  wodnych konkurencjach i zabawach z chustą animacyjną.  Chętni mogli „wywołać burzę w kubku  z wodą”   z wykorzystaniem słomki. Na koniec dzieci kolorowały  i wycinały sylwetę kropli wody. ŚWIĘTO WODY było wspaniałym, radosnym dniem, który uświadomił dzieciom, jak ważną rolę w życiu pełni ta substancja. Mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz przedszkolnych wydarzeń.

P. Strzesak

{galeria}prz_woda{/galeria}