+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Szanowni Państwo!

   Tradycją naszej szkoły od 20 lat było organizowanie wspólnej Wigilii dla Seniorów z okazji  Świąt Bożego Narodzenia. Spotkania te integrowały pokolenia, stwarzały okazję do poznania się, wspólnych rozmów, kolędowania, łamania opłatkiem, składania sobie życzeń. Sprawiały, że uczestnicy Wigilii w miłej i radosnej atmosferze z nadzieją oczekiwali przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. My jako społeczność szkolna aktywnie włączaliśmy się w przygotowania tego spotkania. Cieszyliśmy się i byliśmy zaszczyceni wizytą Wszystkich  Państwa w naszej szkole. Z rozrzewnieniem wspominamy ostatnią jubileuszową Wigilię, która zgromadziła wielu Gości. Zapewnialiśmy wtedy, że  w następnym roku również zorganizujemy takie spotkanie. Niestety, nikt z nas nie przewidział, co przyniesie nam przyszłość, że czeka nas trudny czas, który ogromnie wszystkich zaskoczył. Rozprzestrzeniająca się pandemia, reżim sanitarny, a przede wszystkim troska o zdrowie i życie drugiego człowieka spowodowały odstąpienie od organizacji naszego spotkania. W tym szczególnym okresie przedświątecznym nie zapominamy jednak o  Was, o  naszych wspólnych  spotkaniach i  kierujemy do Państwa życzenia świąteczne wraz z opłatkiem – symbolem miłości, pokoju i pojednania, a zarazem tęsknoty bycia razem. Dedykujemy Państwu wiersz  ,,Opłatek”  naszego  poety Cypriana Kamila Norwida :                                                                                                   

 ,,Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,  najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.                                                                           

Niech te słowa napełnią Państwa wiarą, że to, co najważniejsze, nadal trwa, nawet w tak trudnym okresie pandemii: pierwsza gwiazdka, biały obrus a na nim opłatek, chęć pojednania. Może kogoś zabraknie przy wigilijnym stole, ale na pewno nie zabraknie Bożej Dzieciny, która pojawi się wraz z nadzieją na lepsze jutro. Niech Ona błogosławi Wam, pozwala dostrzec wartość ludzkiego życia, obecności drugiego człowieka, przepełnia miłością, dostarcza radości i spokoju. Oby czas oczekiwania był najwspanialszym momentem do przebaczenia   i pojednania.

                Dyrektor szkoły wraz z całą społecznością szkolną

bayburt mutlu son
Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]