+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

„SZKOŁA DO HYMNU” 2020

Już po raz kolejny nasza społeczność szkolna przystąpiła do akcji MEN mającej na celu kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, poprzez wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na tę okoliczność uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali piękną dekorację patriotyczną upamiętniającą bohatera walk o „Niepodległą” – Józefa Piłsudskiego. Na jej tle grupka dzieci z klasy „0” pod kierunkiem wychowawczyni oraz obecni w szkole nauczyciele uroczyście zaśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu państwowego.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną uczniowie klas I – VIII uczący się na odległość odśpiewali hymn w swoich rodzinnych środowiskach, wraz z bliskimi i łączyli się o wyznaczonej godzinie, za pomocą komunikatorów ze śpiewającymi w szkole. Podobnie do akcji przyłączyły się nasze przedszkolaki śpiewając hymn ze swoją wychowawczynią, w swojej grupie. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na lekcjach plastyki i techniki uczniowie wykonali kotyliony i flagi, którymi będą mogli udekorować okna swoich domów.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym, suwerennym kraju i dajemy wyraz naszemu patriotyzmowi eksponując symbole narodowe.

FILM: ŚPIEWAMY HYMN O GODZ 11:11
Kırşehir escort

Previous

Next

Comments are closed.