„Szkoła do hymnu” 2020

Już po raz kolejny nasza społeczność szkolna przystąpiła do akcji MEN mającej na celu kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych, poprzez wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na tę okoliczność uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali piękną dekorację patriotyczną upamiętniającą bohatera walk o „Niepodległą” – Józefa Piłsudskiego. Na jej tle grupka dzieci z klasy „0” pod kierunkiem wychowawczyni oraz obecni w szkole nauczyciele uroczyście zaśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu państwowego.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną uczniowie klas I – VIII uczący się na odległość odśpiewali hymn w swoich rodzinnych środowiskach, wraz z bliskimi i łączyli się o wyznaczonej godzinie, za pomocą komunikatorów ze śpiewającymi w szkole. Podobnie do akcji przyłączyły się nasze przedszkolaki śpiewając hymn ze swoją wychowawczynią, w swojej grupie. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na lekcjach plastyki i techniki uczniowie wykonali kotyliony i flagi, którymi będą mogli udekorować okna swoich domów.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym, suwerennym kraju i dajemy wyraz naszemu patriotyzmowi eksponując symbole narodowe.

FLM: ŚPIEWAMY HYMN O GODZ 11:11