+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Wigilia dla społeczności szkolnej

      Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej. I takiej tradycji nie zabrakło i tego roku. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Biesiadkach niczym jedna wielka rodzina, zgromadzili się na pięknie udekorowanej  sali gimnastycznej,  aby podzielić się opłatkiem oraz wspólnie kolędować. Świętownie rozpoczęły Jasełka przedstawione przez uczniów, przygotowane pod kierunkiem p. Anny Nowak,  p. Kingi Konar oraz p.Marty Cichostępskiej . Uczniowie jak prawdziwi artyści, pięknie przebrani wcielili się w role różnych postaci.  Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane przez chórek kolędy  i pastorałki przy akompaniamencie gitar, zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. 

W świąteczny nastrój wprowadził nas również zespół koledników pod kierunkiem p.Małgorztay Gawlik, który zaprezentował się w pięknych strojach, śpiewjąc kolędy i przypominając tym samym tradycję kolędowania. W barwnym korowodzie mogliśmy podziwiać piękną gwiazdę betlejemską oraz  występy i śpiew  Aniołów, Diabełka, Żyda, Pasterzy, Królów, Józefa, Maryję i innych kolędników. 

Po występach pani Dyrektor  Bożena Dorota Pałka  przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnego świątecznego stołu i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez  rodziców. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach i wyśmienitym posiłku, w doskonałych nastrojach udaliśmy  się na przerwę świąteczną.

                                                                                                                                                 B.Hawryłko

Ordu escort

Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]