+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Teatrzyk profilaktyczny “SmoG wawelski”

      Dnia 25 września br. w naszej szkole odbył się spektakl „SmoG wawelski” dla uczniów kl. I-IV.  Przygotowany został na podstawie znanej krakowskiej legendy. Tematyką przedstawienia była ochrona powietrza. Dzieci dowiedziały się  jakie są konsekwencje palenia śmieci w piecach, dlaczego lepiej poruszać się po mieście na rowerze lub autobusem zamiast samochodem oraz dlaczego sadzenie drzew jest istotne. Spektakl wskazywał dzieciom potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami ochrony przyrody. Aktorzy zwracali również uwagę dzieci na wartości moralne: odpowiedzialność, wspólną pracę i odwagę. Podczas spektaklu dzieci brały czynny udział np. naprawiając buciki krakowianki, tańcząc krakowiaka w oryginalnych strojach krakowskich, pomagając SmoGowi zadymić miasto czy sadząc nowe drzewko. Znakomite opracowanie tekstu, piękna muzyka, kolorowe krakowskie stroje i rekwizyty stwarzały  atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.

{galeria}smog{/galeria}

                     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]