Tragiczny Wrzesień 1939

17 września w naszej szkole odbył się poranek z okazji 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz agresji sowieckiej na Polskę przygotowany przez uczniów klasy VIII. W związku z panującą epidemią, a co za tym idzie pewnymi ograniczeniami, nie był to jeden z poranków, do jakich przyzwyczailiśmy się. W tym roku uczniowie odśpiewali hymn państwowy w klasach, a następnie przez radiowęzeł wysłuchali historii ukazującej dramaturgię tamtego września.

Polska, która w II wojnie światowej najdłużej walczyła przeciw państwom – agresorom poniosła największe straty ludzkie oraz materialne. Pamiętać o niej będziemy, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. Niech na zawsze w pamięci naszego Narodu pozostaną imiona Tych, którzy życie oddali dla Ojczyzny. To dzięki nim możemy żyć teraz w wolnej ojczyźnie Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Rzeczypospolitej.

A.Nowak

gümüşhane mutlu son