+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

        Dnia 27 września br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki   w Biesiadkach odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów. W tym roku klasa I liczy 15 uczniów 7 dziewcząt i 8 chłopców. Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy III, którzy powitali przybyłych gości oraz zabawnymi wierszami i piosenką zachwalali uroki bycia uczniem PSP w Biesiadkach, a także zaoferowali swoją pomocną dłoń w każdej sytuacji.
        Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na pytania.
Doniosłym momentem uroczystości był sam moment ślubowania. Pierwszaki ślubowały na sztandar szkoły:

 Ślubuję być dobrym Polakiem,

 dbać o dobre imię

 swojej klasy i szkoły.

 Będę uczyć się w szkole

 jak kochać ojczyznę,

 jak dla niej pracować kiedy urosnę!

 Będę się starać być dobrym kolegą,

 swym zachowaniem i nauką

 sprawiać radość

 rodzicom i nauczycielom!

ŚLUBUJĘ!

   Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły Bożena Dorota Pałka. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach. Pierwszakom w tym dniu towarzyszyli rodzice, którzy dla naszych uczniów ufundowali piękne dyplomy, medale i rożki obfitości i birety. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Życzymy pierwszakom sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

                                                                                                                                                                Wychowawca kl. I

 

niğde mutlu son

Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]