URODZINY MARCHEWKI

„Na marchewki urodziny,
wszystkie zeszły się jarzyny,
a marchewka gości wita
i o zdrowie grzecznie pyta…”

Dnia 19 października 2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe urodziny – swoje święto obchodziła Marchewka!  W tym dniu „Biedronki” i „Słoneczka” przyszły ubrane na pomarańczowo, a każde dziecko przyniosło ze sobą surową marchewkę. Wychowawczynie przygotowały dla nich mnóstwo „marchewkowych” niespodzianek. Dzieci odśpiewały solenizantce „STO LAT” oraz bawiły się przy piosenkach „Na marchewki urodziny”, „Smaczne warzywa”. Ponadto dzieci wysłuchały  bajki pt. ” Marchewkowy rycerz”, rozwiązywały zagadki, dzieliły się swoimi  wiadomościami na temat marchewki.  Z pomocą wychowawczyń zrobiły pyszną surówkę i sok z marchewki. Na koniec spotkania dzieci młodsze malowały farbami, a starsze wyklejały plasteliną bohaterkę naszego dnia. Nagrodą za udział w zabawie były pyszne racuchy marchewkowe. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców na przykładzie marchewki.

{galeria}przed_dzien_march{/galeria}