Walentynki, Walentynki

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia Walentynek. Jak wszystkim wiadomo, dzień ten jest  obchodzony na świecie  jako Święto Zakochanych. Zgodnie ze szkolnym obyczajem działała poczta walentynkowa.  Wszyscy chętni uczniowie przygotowali kartki walentynkowe, które potem zostały wręczone adresatom.Wszystkim tym, którzy lubią Walentynki i tym, którzy ich nie uznają dedykujemy jeden z najpiękniejszych  tekstów o miłości jaki powstał w całej literaturze światowej. To definicja miłości stworzona przez  św. Pawła Apostoła:

“Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice,   i posiadł wszelką wiedzę, i miał tak wielką wiarę, iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym (….) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”.

{galeria}walentynki1{/galeria}