Walentynkowa akcja charytatywna

W tym roku Walentynki w naszej szkole były wyjątkowe. Uczniowie, jak zwykle,  mogli przesłać sobie życzenia, lecz tym razem zrobili to na zakupionych podczas akcji charytatywnej kartkach. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przy wsparciu nauczycieli przygotował serduszka-cegiełki, które zostały sprzedane wśród społeczności szkolnej. Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w akcję na rzecz chorego dziecka Marcelka Kubali. Nauczyciele przygotowując, a uczniowie kupując kilkaset kartek walentynkowych.  Poprzez „pocztę walentynkową przekazywali sobie wyrazy sympatii i przyjaźni”, która z uwagi na zdalne nauczanie w klasach IV – VIII, cieszyła się największą popularnością w klasach młodszych. Specjalna skrzynka walentynkowa czekała na korespondencję już od 9 lutego w świetlicy szkolnej. Walentynkowi listonosze 15 lutego dostarczyli pocztę do wszystkich adresatów.

Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że mają otwarte serca.  Od dziś Święto Walentynkowe  kojarzyć się nam będzie z miłością i życzliwością dla potrzebujących. Dzięki tej wspaniałej lekcji życia doceniliśmy to, co mamy. Zdrowie.