Warsztaty ekologiczne

Przedszkolaki dzięki Stowarzyszeniu Regiony Nowych Szans Vesna miały możliwość uczestnictwa w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez panią Dorotę Burkat oraz panią Klaudynę Jachna-Szmigielską. Przedszkolaki w tym celu nagromadziły dzięki pomocy rodziców mnóstwo surowców wtórnych. Dzieci podczas zajęć poznały sposób w jaki można oczyszczać wodę wykonując własnoręcznie filtr do wody, poznały także znaczenie wody dla życia wszystkich ludzi i zwierząt.

W dalszej części warsztatów poznały takie pojęcia jak: recykling, segregacja śmieci oraz surowce wtórne. Z przyniesionych materiałów wspólnie z przybyłymi gośćmi przedszkolaki wykonały gitary oraz „stworki – potworki”, które z radością zabrały do domu. Na zakończenie warsztatów przedszkolaki otrzymały dyplom „Super Ekologa”. Dziękujemy za miło spędzony dzień!

{galeria}warsztatyekol{/galeria}