Wigilia 2016

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i dobroci. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są liczne tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem.Dlatego w naszym przedszkolu corocznie organizujemy Wigilię, która stała się już tradycją. Tym razem odbyła się ona 21 grudnia. Brały w niej udział przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych: „Słoneczka”, „Biedronki” oraz „Misie”.Dzień ten był wyjątkowy, przy blasku światełek składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności, zdrowia i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się do swoich sal, gdzie spożywały przygotowane przez rodziców pierogi oraz słodkie niespodzianki. Później wszyscy usiedliśmy na dywanie, by wspólnie pokolędować. Przedszkolaki od wychowawczyń otrzymały prezenciki w postaci papierowych choinek.Celem takiej uroczystości jest integracja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, wprowadzenie świątecznego nastroju, przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.

Renata Klecka

{galeria}wigila2016{/galeria}