+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Wycieczka do Krynicy

Konsultacje społeczne ws. aktualizacji Programu ochrony powietrza dla  województwa małopolskiego - Oficjalna strona Miasta i Gminy Myślenice
“Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

6 października br. 41 uczniów kl. 1-8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Krynicy- Zdroju. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu ,,Odkrywamy Małopolskę” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski.

O godz. 7.00 wszyscy uczestnicy zgromadzili się przed szkołą, aby przy pięknej pogodzie  poznawać Małopolskę, a celem podróży były tereny górskie. Po dotarciu na miejsce, piechotą wyruszyli na wieżę widokową w koronach krynickich drzew. Było to nie lada wyzwanie i niektórym nogi zaczęły odmawiać posłuszeństwa, ale wszyscy dotarli na szczyt i zdecydowana większość uczestników tryskała energią. Z uśmiechami na twarzach obserwowali z wieży widokowej cudne barwy złotej, polskiej jesieni oraz górzysty krajobraz. Po wysiłku czekała na nich nagroda w postaci zjazdu kolejką w dół, ale niestety dla niektórych to nie była atrakcja, bo ,,strach ma wielkie oczy”. Obawy zostały jednak pokonane i zjeżdżając z radością witali turystów zmierzających w przeciwnym kierunku.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Ogrodów Biblijnych w Muszynie, gdzie przewodniczka zapoznała uczestników z poszczególnymi ich elementami: gatunkami roślin, miniaturowymi krajobrazami oraz architekturą  i rzeźbami ilustrującymi tematy biblijne. Największą atrakcją dla uczniów okazało się przebrnięcie przez labirynt i skosztowanie wody mineralnej ze źródełka ,,Maryi”. W dalszej części podróży uczestnicy obejrzeli greckokatolicką cerkiew pw. św. Jakuba w Powroźniku, która w 2013 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się ona na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego. Wizyta w Powroźniku została zwieńczona wpisem do księgi pamiątkowej, aby pozostawić ślad po wizycie dzieci i młodzieży z Biesiadek w tym zabytkowym miejscu. Uczniowie, opuszczając cerkiew, marzyli już o obiedzie, dlatego szybkim tempem wsiedli do autokaru, który zawiózł ich do Krynicy. W jednej z restauracji w centrum miasta zjedli ciepły i smaczny posiłek, po czym udali się do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie mogli odpocząć i wspólnie porozmawiać. Oczywiście nie obyło się bez możliwości zakupu pamiątek, z której skorzystali głównie najmłodsi uczestnicy wycieczki.

Uczniowie pełni wrażeń o godz. 17.30 powrócili w rodzinne strony, bo wszystko co dobre, szybko się kończy, ale wyjazd zapewne pozostanie na długo w ich pamięci.

M. Wawryka

erzincan mutlu son
Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]