+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Wycieczka klas I – III

        Dnia 27 kwietnia br. Uczniowie klasy II a, II b i III uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Gospodarstwa Pasiecznego ,,Sądecki Bartnik” leżącego na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego  w malowniczej miejscowości Stróże k/Grybowa. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej przygotowane atrakcje, nie dawały odczuć zimna. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie skansenu i muzeum z przewodnikiem, a w tym plenerowej kolekcji barci i uli oraz wystawy dotyczącej historii bartnictwa i pszczelarstwa oraz obejrzenie interaktywnej wystawy ,,Sekrety ula” odkrywającej tajniki z życia rodziny pszczelej. Kolejna atrakcja były warsztaty pszczelarskie podczas których, wykonaliśmy dwie świece z węzy woskowej, poznaliśmy dokładną budowę pszczoły, ale najlepsze było na końcu – degustowaliśmy miody naturalne na miodowych ciasteczkach. Miód akacjowy, spadziowy i wielokwiatowy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jednak spośród tych trzech dzieci za najpyszniejszy uznały akacjowy J. Następnie czekały na nas animacje i zabawy ,,Pszczeli rój”, podczas którego było faktyczne bardzo głośno i zabawnie. Podczas tych zabaw mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę, odpowiadając na pytania dotyczące tego czego dowiedzieliśmy się do tej pory. Po zabawie czekała nas rekreacyjna przejażdżka wozem konnym po okolicy oraz jazda wierzchem. Punktem ostatnim był obiad w ,,Bartnej Chacie” i zakupy miodowych pamiątek w ,,Miodowej Spiżarni”. Uczniowie naszej szczęśliwi i zadowoleni w drodze powrotnej stwierdzili, że był to wspaniały i udany ,,Miodowy dzień”.

                                                                                                                         Kinga Anioł-Bukowiec

{galeria}bartnik{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]